תוכנית שכר מצווה – מי זכאי ומי לא?

תוכנית שכר מצווה קיימת במסגרת לשכת עורכי הדין המסייעים לכל אדם במדינת ישראל באם ידו אינו משגת להגנה/ סנגוריה ציבורית. כאשר מדברים על נישה זו, מדברים על המון נושאים של סיוע המשתנים מאדם אחד לאחר.

לצורך העניין מסגרת תוכנית שכר מצווה מקנה אפשרות לסיוע בתחומי גירושין, מזונות, משמורת ילדים, צווי מניעה ועוד. כמו כן אם יש לאדם בעיה של חדלון פירעון או אפילו מצב של בעיה כלכלית קשה הרי שגם כאן תוכנית שכר מצווה נכנסת לתמונה ומסייעת על הצד הטוב ביותר.

במקרים של הוצאה לפועל, מצב של דיני עבודה, פינוי מדירה, תביעות כספיות ואפילו הגירה לא חוקית נכנסת לתמונה תוכנית שכר מצווה ומסייעת גם כאן. כמובן של מקרה הוא לגופו והוא נבחן בצורה רצינית ורק לאחר בדיקת הדברים מקרוב מתקיימת ההחלטה האם לסייע אם בכלל.

אז כמו שיש מקרים בהם תוכנית שכר מצווה תסייע יש מצבים ואנשים שלא יוכלו ליהנות מההטבה הזאת. אז אם יש לכם דוח תעבורה, דוחות חנייה או אפילו בעיה שנובעת מלשון הרע, לא תוכלו לקבל את ההגנה והיא תהפוך מוחרגת ביחס לדברים האחרים. כמו כן, בבעיות של מקרקעין, ירושות, צוואות וכל מה שביניהם תוכנית לא תתפוס ולא תהיה חלק מהסיוע שיגיע לכם.

בכדי לדעת אם אתם מתאימים או יכולים להיות חלק מאותה תוכנית שכר מצווה יידרש מכם לעבור את מבחן הרכוש ובו זמנית את מבחן הכנסה. כמו כן ייבדקו גם נושאים כמו מבחן הסיכוי המשפטי. חושבים שאתם זכאים? קודם כל יידרש מכם להשיג הפנייה ראשונית מטעם הקו החם ובהתאם לתנאי הזכאות. כמו כן השלב הבא יהיה פגישת ייעוץ עם עורך דין מתנדב והכול במטרה לסייע על הצד הטוב ביותר. עדיין מעוניינים בהתייעצות ? מוזמנים לפנות לעורך דין המעניק יעוץ בנושא – עו"ד יורי גיא רון .